(ВИДЕО) Преслушајте и откријте: Дали е ова најдобрата песна на Владо Јаневски?

Од Владо Јаневски имаме слушнато многу песни и верувам, дека секој негов обожавател, си има свој фаворит…
Владо има испеано многу песни а со своите стихови директно допира до секоја душа, емотивна, лута, гневна, разочарана од некоја свој љубов…прекината…
Но, и среќна, и’ такви има, нели.
За новата песна на Владо Јаневски „Главен град на тагата“ има различни заклучоци. Преслушајте и откријте дали е ова највистина најубавата песна од овој кантавтор од албумот „Некогаш и негде“ или не:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Приказната за тоа како Кијану Ривс воодушевил една баба ги топи срцата: „Јави и се…“

Покрај тоа што е холивудска легенда, Кијану Ривс е познат и како кул дечко, а …