(ВИДЕО+ФОТО) Сакате задник како Шакира:Правете ги овие вежби и ќе бидете воодушевени!

Колумбиската пејачка Шакира плени со својот изглед, а нејзината вајана фигура „го поматува“ разумот на мажите ширум светот.
Кога ќе го погледнете нејзиното тело сигурно не би помислиле дека после две породувања изгледа така.

Нејзиниот тренер, Ана Кајсер, поделила видео со вежби со кои Шакира го обликува својот задник.

„Тука сме…Волчицата се врати!!!Тој задник се гледа, нели?Мојата девојак се враќа во најдобра форма во животот поради неверојатната турнеја која е пред неа! За помалку од два месеци, оваа мајка ќе излезе на сцената и ќе ве ’оддува’ за скоро два часа настап. Работиме на тоа нејзината снага и издржливост да бидат најдобри што може, така што нејзината грижа е само како да ја запали сцената“ напишала Ана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

12. намирници кои треба да се јадат за појадок – ако сакате да ослабнете

Оброк кој е многу важен кога сакате да се храните здраво и да ослабнете е …