(ВИДЕО) Вреди да се погледне: 97 годишен дедо од Солун одлично зборува на македонски – како е Македонија „стара“ само 27. години?

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо.

Кој вели дека Македонија е стара 27 години – 97 годишен дедо пее и говори на македонски во Солун, Грција!


Целта на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален, зборува и пее на македонски јазик и тоа во Солун, Грција.


Dedo makedonec vo Solun Makedonia 97 Godini

Eve dedo so ima 97 godini i uste znaj da zboruva i da pej po makedonski vo Solun.. i koj e toj so ke mi kazi makedonia e samo 27 Godini stara????Samo sonceto e po staro od makedonia.🇲🇰🇲🇰Here is grandad at 97 years old and he still knows how to speak and sing in Macedonian in Solun.Who is he, who tells me that Macedonia is only 27years old????The only thing older than Macedonia is the sun!🇲🇰🇲🇰


Gepostet von The Macedonian am Donnerstag, 25. Januar 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во …