(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано со фантастичен гол го испрати Буфон во пензија!

Реал Мадрид синоќа го замолче Торино. Играчите на кралскиот клуб го шокираа Јувентус победувајќи ги со недостижен резултат, но…
Кристиано Роналдо, или “Богот на фудбалот” како што го нарекуваат навивачите на Реал, ги натера сите љубители на фудбалот синоќа да се поклонат пред него. Дури и’ навивачите на Јувентус во Торино аплаудираа на неговите неверојатни фудбалски вештини.
Реал Мадрид во реприза од минатогодинешното финале, славеше против Јувентус со резултат од 3-0. Два гола постигна Кристиано Роналдо и еден Марсело. Се’ е решено во првиот меч, а реваншот ќе биде само формалност. Зидан ќе може да ги одмори играчите за некој посилен противник.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …