(ФОТО) „Согорете“ 300. калории за 30. минути со помош на овие 7. забавни вежби

Во нашата рубрика од денес секој ден ќе наидувате на идеи за забавни, и што е поважно, корисни тренинзи со кои ќе се доведете во завидна форма и тоа не само за летната сезона туку и инаку…
Немате идеи за тренинг?
Не грижете се, во нашата рубрика од денес секој ден ќе наидувате на идеи за забавни, и што е поважно, корисни тренинзи со кои ќе се доведете во завидна форма и тоа не само за летната сезона туку и инаку…
А, денес за Вас подготвивме тренинг од само 30. минути кој се состои од седум добро познати вежби кои можете да ги изведете и’ во дневната соба и за кои не ви е потребна дополнителна опрема.
Исто така, со овој тренинг ќе потрошите 300. калории и притоа одлично ќе се забавувате.

Еве како изгледа тренингот:

1. Joggiranje na mjestu – 2 минути

2. Jumping jacks – 1 минута

3. Power skips – 1 минута

4. Foot Fire – 1 минута

5. Čučanj skok – 2 минути

6. Udarci – 1 минута

7. Butt kicks – 2 минути

Повторете 3 пати!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ГРД СУДИР НА ИНТЕРЕСИ: Норвешкиот научник кој ја откри врската помеѓу вакцината на АстраЗенека згрутчувањата на крвта пет години добивал пари од Фајзер!

Кампањата за вакцинација беше сериозно погодена од веста дека вакцината на АстраЗенека формира згрутчување на …