(ФОТО) Фустан поради кој никој не можел да го тргне погледот од Меланија Трамп: Вистински погодок на првата дама!

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, го пленела вниманието како домаќинка на средбата со ирскиот премиер Лео Вараткар.
Во пресрет на големиот ирски празник, Ден на Светиот Патрик, почитуваниот гостин, ирскиот премиер Лео Варатак, во Белата куќа, Меланија Трамп, го дочекала во смарагднозелен фустан без ракави и со леопард дезен.


Носела креација на одважниот крој со потпис на Брендон Максвел, млад њујоршки дизајнер кој во улога на стилист имал можност да ја облекува и’ славната Лејди Гага.
Како што истакнува ланецот од модни куќи на Нејман Маркус, фустанот виден на Меланија го прави „свилена мешавина на жакар во смарагднозелена боја со леопард дезен кој дава текстура на блескав крој на креација со миди должина“.
Фустанот, Меланија, го стилизирала со омилениот модел на салонки од кожа на питон со потписот на Кристијан Лубутен.
На Меланија и нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, ирскиот премиер Вараткар им врачил чинија со детелинки, во пресрет на празникот Свети Патрик.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …