(ВИДЕО) Во недела: „Еден на Еден“ со многу уникатни гости

Луѓе со необични приказни, уникатно хоби или несекојдневен талент. Во недела најгледаното ток-шоу „Еден на Еден“ ќе биде домаќин на неколку обични херои со интересни приказни.


Тие одговорија на повикот кој пред неколку недели екипата на „Еден на Еден“ го пушти на Фејсбук. На конкурсот за гости се пријавија голем број на фанови на шоуто, а во потесниот избор се најдоа петмина навистина интересни гости.


Нивните приказни дознајте ги оваа недела од 18:50 на Канал 5, во новата епизода на „Еден на Еден“!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Љубовта на Дујгу Саришин и Чагатај Улусој никогаш посилна

Познатиот актерски пар, Чагатај Улусој и Дујгу Саришин, кои уживаат во својата љубов далеку од …