(ФОТО+РЕЦЕПТ) Адриана Лима ја открила тајната за витата линија

 Манекенката Адриана Лима важи за една од најсексапилните жени во светот поради нејзиното фит и затегнато тело на кое многумина можат да и позавидат.

Иако е познато дека таа редовно вежба, Лима тврди дека исто така многу внимава на својата исхрана.

Таа вели дека за одржување на витката линија најважен оброк е појадокот и дека пронашла совршен напиток кој и дава доволно енергија за целиот ден.

👊🏼TOUGH WORKOUT TODAY👊🏼#SLIMAFY #TEAMLIMA

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Комбинацијата од хранливите состојки во ова смути го забрзуваат метаболизмот и даваат чувство на ситост.
Во продолжение рецептот од едноставниот, но хранлив напиток.
Состојки:
– 1 шолја вода
-1/2 авокадо
-лажица мед
Подготовка: во блендер сипете ја водата, а потоа додадете го авокадото. По неколку минути блендирање додадете мед по желба. Се добро измешајте и вашиот напиток е готов.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една …