(ВИДЕО+ФОТО) „Урбан блок“:Кои се најновите тренди парчиња за совршен деловен изглед

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе проследите:

– Како најлесно да го затегнете и да му дадете послаб облик на вашето лице

– Зошто е важна физичката активност за здравјето на секој човек, и колку во просек е доволно да сте физички активни за оптимално здравје

– Кои се најновите тренди парчиња за освежување на деловниот изглед

– И овојпат ве водиме на атрактивна и модерна дестинација – овојпат ќе ве прошетаме низ Абу Даби

Не заборавајте, „Урбан блок“ на ТВ Алфа, секоја сабота во 12:30 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ТАЖНО – На новинарка и починал двегодишен син: „Не го загубив само детето туку и мајчинството!“

Двегодишниот син на Рене Марш,новинарка на Си-Ен-Ен, ја изгубил битката со сериозно заболување. На малото …