(ВИДЕО+ФОТО) „Квадрат“:Вистинска атмосфера во домот со соодветна расвета

Во најновото издание на „Квадрат“ ќе проследите:

– Како со расветата да создадете атмосфера во домот


– Неверојатни простори уредени во скандинавски, индустриски и потполно бел минималистички стил

– Иновативни парчиња мебел создадени од рециклирани материјали


– Ќе видите како со паметен телефон може да се создаде столица

– И’ ќе се запознаете со колекцијата расветни тела испирирани од месечината


Не заборавајте, „Урбан блок“ на ТВ Алфа, секоја недела во 11:30 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Румена Бужаровска: Приказната е сржта на филмот

Нарација во книжевноста и филмот, е темата на која попладнево пред Битолчани зборуваше македонската писателка, …