(ФОТО) Кога првпат излегол на теренот момчето од фотката и’ не сонувал дека ќе стане тениски ас

На својот Инстаграм профил Новак Ѓоковиќ објавил фотографија на која е „фатен“ моментот кој му го обележал животот, кога првпат зачекорил на тениски терен.

Mountain Kopaonik is one of my favorite places in the world. First time on the court, pink racket and all. #tbt


A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on


Тогаш никој не можел ниту да замисли кои се’ успеси ќе наниже и со каква светска слава ќе се здобие ова мало момченце.

The early days! #tbt


A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

„Планината Копаоник е едно од моите омилени мест во светот. Првпат на теренот со розев рекет“ напишал Ѓоковиќ во описот на сликата потсетувајќи се на своето детство.

„Ти си легенда“, „Прекрасно“, „Секогаш насмеан“…се само некои од исклучиво позитивните коментари кои ги добил тенисерот, а некои му порачале дека би требало што почесто да ги радува со вакви фотографии.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Елена Петреска: „Со позајмени 280 денари од Прилеп дојдов во Скопје оти мојот сон беше музика“

Елена Петреска долги години е дел од музичката сцена, a 15 вработена во МОБ. Иако …