Џони Деп, можеби, ќе глуми во филм за бомбардирањето на Србија?

„Б92“ објави дека на почетокот на март ќе почне да се снима документарен филм за бомбардирањето на СРЈ во 1999. година.

Снимањето ќе се одвива на преку 100. локации на Балканот, а продуцентот Немања Недељковиќ би сакал во филмот да се појават и Никита Михалков и Џони Деп. Преговорите со нив се во тек.
Филмот ќе биде преведен на осум јазици, а премиерата во Србија е закажана за 24. март 2019. година. Планирано е филмот да се прикажува ширум светот. Тоа нема да биде класичен документарец со факти и сведоци, туку „приказна со повеќе слоеви“.
„Се’ уште се преговара, но некои од лицата што би сакале да ги видиме во овој филм се Џони Деп и режисерот Никита Михалков, да го изнесат својот личен став“, рекол Недељковиќ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина актерот познат по улогите во филмовите „Ослободување“ и „Супермен“

Актерот од ХОЛИВУД, Нед Бити, кој публиката најдобро го памети по улогите во филмовите „Ослободување“, …