(ФОТО) Срѓан Ѓоковиќ открил кога Новак се враќа на терените!

„Новак сега се рехабилитира и наскоро ќе започне да тренира. Негово враќање можеме да очекуваме во …“

По извршената операција на лактот во Швајцарија, некогаш првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, го очекува нова долга пауза.

Српскиот тенисер имаше долга пауза, но неговата повреда не беше санирана, па по операцијата во Швајцарија сега го очекува нова долга пауза.
„Во претходното лекување можеби имаше некакви пропусти, но тоа во никој случај не беше намерно. Новак сега се рехабилитира и наскоро ќе започне да тренира. Негово враќање можеме да очекуваме во мај. Веројатно на еден од турнирите на земјена подлога“, изјави неговиот татко Срѓан Ѓоковиќ з српските медиуми.
Според ова јасно е дека Ѓоковиќ кој сега се наоѓа на 14 место на АТП листата ќе падне уште подолу.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЈНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – НА ДЕНОТ НА ВЕНЧАВКАТА МИ ГО КАЖА ОВА И МНОГУ И БЛАГОДАРАМ: За 30. години брак не сум имала ниту еден проблем ниту со мажот ниту со децата!

Сопругот е прекрасен, а децата се образовани и успешни Ако вашиот семеен живот ПУКА ПО …