(ВИДЕО) Акробација на смртта: Светот без здив го гледал настапот на лизгачкиот пар од Северна Кореја!

Младиот лизгачки пар од Северна Кореја кој го чинат Риом Тае-ок и Ким Ју-сик на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг имал спектакуларен настап.
Нивниот прв настап на ЗОИ ги воодушевил љубителите на лизгањето ширум светот.
Пуликата без здив го гледала младиот пар како со инструментал од песната „A Day in the Life“ од „Битлси“ изведува неверојатна „спирала на смртта“ во која лизгачката ја спушта главата на само неколку сантиметри од ледот а потоа со помош на партнерот прави кругови…

Нивниот настап навивачите од Северна Кореја го прославиле со громогласен аплауз…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Топ 10. намирници за хидратација во летните жештини

Првото нешто на што помислувате во топлите летни денови е чаша ладна вода. И не …