(ВИДЕО+ФОТО) Лионел Меси избрал име за третиот син

Славниот фудбалер, Лео Меси, наскоро по трет пат ќе стане татко.

Играчот на Барселона и неговата сопруга, Антонела веќе се родители на два сина, Тиаго и Матео, а оваа година среќното семејство ќе стане побогато за уште едно момче.

loading...

Amor Amor Amor❤️

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on


Familia de 5❤️❤️❤️❤️❤️ #blessed👦🏻👦🏻👦🏻


A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Еден од најдобрите фудбалери на светот неописиво се радува на доаѓањето на приновата па неговото име го открил на социјалните мрежи. Со симпатична снимка на стомакот на Антонела, од која е видливо дека малечкиот е многу темпераментен, Меси открил дека неговиот трет син ќе го носи името Циро.

Иако Шпанците името Циро го гледаат како кратенка за Кристино Роналдо не е познато што било инспирација на Меси за тоа име. Но, сигурно дека тајната околу ова необично име нема долго да биде тајна.

Volvemos a casa !!!!!

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …