(ФОТО) 3. шољи од овој напиток и нема да ви треба ниту една диета!

Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губењето тежина треба да биде проследен со избалансирана исхрана и умерена физичка активност…
Денес ќе ви претставиме еден начин на слабеење кој предзвикал неверојатна глобална популарност. Веројатно поради тоа што делува.
Се’ што ви треба е – зелен чај, цимет и ловоров лист.
Сите три состојки од овој напиток одлично ги согоруваат маснотиите и го забрзуваат метаболизмот.
Како да се подготви чајот за слабеење
Земете 800 мл вода, 1 стапче цимет, 1 лажица зелен чај и 3 ловорови листови.
За почеток ставете ја водата да зоврие. Тргнете го садот од ринглата и во водата додајте го стапчето цимет, трите ловорови листови и 1 рамна лажица зелен чај.
Покријте и оставете да стои 15. минути, па исцедете.

Како да се конзумира
Кога станува збор за метаболизмот, важно е да се знае дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш после будењето.
Една шоља од овој напиток испијте на гладен стомак. Втората шоља можете да ја испиете веднаш после појадок, а третата навечер, непосредно пред спиење. Тоа е доволно.
Три шољи од овој чај и сигурно ќе ги стопите килограмите. Првите резултати се видливи после седум дена.
Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губењето тежина треба да биде проследен со избалансирана исхрана и умерена физичка активност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …