(ВИДЕО) Трејлер за новиот акционен филм со Двејн Џонсон:„Skyscraper”

По завршувањето на американскиот Супер Боул, за прв пат беше прикажан трејлерот за најновиот филм со Двејн Џонсон, „Облакодер” (“Skyscraper”). Вил Форд или Двејн Џонсон е главната ѕвезда на филмот, односно поранешен ФБИ агент кој сега работи како обезбедување на облакодерот.
Неговото семејство е заробено на 240. спрат, а истовремено страшна жена ја пее чудната обработка на песната “I Won’t Back Down” од Том Петај. Дел од останатите глумци се и Нив Кемпбел, Чин Хан и Ноа Тејлор.

Како режисер на филмот се потпишува Расон Турбер, кој е познат по комедиите “DodgeBall”, “We’re the Millers” и “Central Inteligence”. Филмот ќе се прикажува во кино салите од 13 јули оваа година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …