(ФОТО) Тежок период: Селена Гомез повторно завршила во болница

Младата глумица и пејачка, Селена Гомез, изминатата година минала низ тежок период, од транслапнатација на бубрег поради лупус, до медискиот притисок поради враќањето на Џастин Бибер.

I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting my new music, which I was extremely proud of. So I found out I needed to get a kidney transplant due to my Lupus and was recovering. It was what I needed to do for my overall health. I honestly look forward to sharing with you, soon my journey through these past several months as I have always wanted to do with you. Until then I want to publicly thank my family and incredible team of doctors for everything they have done for me prior to and post-surgery. And finally, there aren’t words to describe how I can possibly thank my beautiful friend Francia Raisa. She gave me the ultimate gift and sacrifice by donating her kidney to me. I am incredibly blessed. I love you so much sis. Lupus continues to be very misunderstood but progress is being made. For more information regarding Lupus please go to the Lupus Research Alliance website: www.lupusresearch.org/ -by grace through faith

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Откако медиумите со денови се прашувале каде исчезнала пејачката и глумица, Селена Гомез, во петокот е откриено дека изинатите денови била на лекување од депресија и анксиозност во позната њујоршка клиника. Тоа се последици од лупусот, автоимуна болест од која е болна.

all apologies

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Младата ѕвезда таму минала две недели, а терапијата се состоела од разговор, медитација, здрава храна и пилатес.
„Се чувствуваше како да треба да се тргне и да се фокусира на себе, без пречење. Се врати и се чувствува појака“ рекол извор близок до пејачката за People.

Изворот открил и дека пејачката во текот на годината сака да се врати на терапија и дека моментално работи на нови песни околу кои е многу возбудена.
Инаку, Селена отворено проговорила за својата болест со менталното здравје предизвиците со кои се справувала, додека растела, во медиското внимание.
Изминатата година и била исклучително тешка бидејќи поради компликации со лупусот минала операција на бубрези,а му се вратила и на бившиот дечко Џастин Бибер, порди што често била мета на медиумите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дошол во подрум и останал шокиран од тоа што го видел

АВСТРАЛИЕЦ останал во шок кога во подрумот забележал завиткан триметарски питон. Робин Форд се зачудил …