(ВИДЕО) „Урбан блок“:Филипини или градот на љубовта, која би била ваша следна дестинација?

Урбан Блок ќе Ви помогне да одлучите, ќе Ве научи како да се грижите за Вашето здравје и да бидете убави! Еве што ќе гледате во новото издание оваа сабота:
– остеопороза: како да ја препознаете, што претставува и кое е решението
– Што ги прави Филипините вистински рај на земјата и зошто мора да ги посетите
– Европскиот град на љубовта, Верона е совршено место за патување сега
– Како да се нашминкате ако имате сини, зелени или кафени очи?

Одговорите ќе ги најдете во сабота во 12:30 на ТВ Алфа, во новото издание на Урбан Блок

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ТАЖНО – На новинарка и починал двегодишен син: „Не го загубив само детето туку и мајчинството!“

Двегодишниот син на Рене Марш,новинарка на Си-Ен-Ен, ја изгубил битката со сериозно заболување. На малото …