(ФОТО) Вака казнува првата дама: Меланија и пркоси на традицијата и пристигнала сама на говорот на Трамп

На првиот говор на Трамп за состојбата на нацијата, Меланија барала да пристигне со гостите, па дошла одделно од американскиот претседател.
Првата дама на САД, Меланија Трамп, прв пат се појави во јавност по тврдењата на порно ѕвездата Стефани Клифорд дека Доналд Трамп во 2006 година имал секс со неа, но ја прекрши традицијата и не дојде во придружба на сопругот.
На првиот говор на Трамп за состојбата на нацијата, Меланија барала да пристигне со гостите, па дошла одделно од американскиот претседател.
За првото јавно појавување годинава, убавата Словенка избрала костум од бели панталони и палто, како и омилените високи потпетици од Кристијан Лабутин. Се коментира дека нејзиното појавување во бело всушност било омаж за поборниците на женски права, како што беа облечени жените на првото обраќање на Трамп во американскиот конгрес во февруари 2017 година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …