(ФОТО) Фотографии од спектаклот на небото ги блокирале социјалните мрежи

Месечината вечерва изгледа понеобично отколку што е случај во останатите денови. Всушност, станува збор за тројниот лунарен феномен познат како „сина крвава супермесечина“. Не е случај како со затемнување на Сонцето, но во некои градови, како Пекинг, имало собирање за да се набљудува овој феномен.
Освен што дошло до потполно затемнување на Месечината, оваа појава вечерва ја следи и „сина месечина“ но и супермесечина.
Оваа ретка тројна појава е видлива најмногу од делови на Азија, Северна Америка, Блискиот исток, Русија и Австралија, но во неа можат да уживаат и жители на други делови на планетата.
Како изгледала Месечината во очите на набљудувачите ширум планетата Земја се потрудиле со фотографии да го доловат корисниците на социјалните мрежи.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Повторно заедно – Кели од Беверли Хилс сподели фотографија и ги воодушеви фановите на култната серија

Тие беа ѕвездите на култната серија од деведесеттите „Беверли Хилс 90210“ на авторот Дарен Стар, …