(ВИДЕО) НАСА ги снимила звуците на Сонцето!

Секој ден е со нас, не осветлува, грее, понекогаш и премногу но научниците успеале да снимат уште нешто од Сонцето.
NASA снимила звуци од Сонцето, кои мора да ги слушнете фантастични се…

@huskotosichNASA ги сними звуците од сонцето, мора да ги слушнете фантастични се 😮 …споделете…

Posted by KAMAJ.net on Samstag, 27. Januar 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската …