(ВИДЕО) 97. годишен дедо уште говори и пее на македонски – во Солун!

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо.
Но, поентата на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален зборува и пее на македонски јазик и тоа во Солун, Грција…
И, следи прашањето – Кој е тој што ќе ми каже дека Македонија е „стара“ само 27. години?


Dedo makedonec vo Solun Makedonia 97 Godini

Eve dedo so ima 97 godini i uste znaj da zboruva i da pej po makedonski vo Solun.. i koj e toj so ke mi kazi makedonia e samo 27 Godini stara????Samo sonceto e po staro od makedonia.🇲🇰🇲🇰Here is grandad at 97 years old and he still knows how to speak and sing in Macedonian in Solun.Who is he, who tells me that Macedonia is only 27years old????The only thing older than Macedonia is the sun!🇲🇰🇲🇰


Posted by The Macedonian on Donnerstag, 25. Januar 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за викенд: БЛИЗНАЦИТЕ ќе добијат интересен повик, ВОДОЛИЈАТА незадоволна од вниманието

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …