Се однесувале како Меланија да не е важна, но таа е онаа која последна се смее!

Една година откако американскиот претседател Доналд Трамп влегол во Белата куќа, најпопуларна во кланот на Трамп, според анкетата објавена во петокот е првата дама Меланија…
Таа е попопуларна од својот сопруг, а и неговата ќерка Иванка.
Според анкетата, 48. отсто испитаници позитивно ја гледаат Меланија Трамп, додека 33. отсто не ја гледаат на позитивен начин.
Истражувањето кое го спровело Economist/YouGov покажало дека 43. отсто од испитаниците на позитивен начин го гледаат претседателот Трамп, а 52. отсто не.
Тоа е типично за првите дами кои често се попопуларни од своите сопрузи, политичари, појаснува YouGov.
На Иванка Трамп позитивно гледа 41. отсто од испитаниците, а на нејзиниот сопруг Џаред Кушнер само 25. отсто.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …