(ФОТО) Кире Лазаров информира: Македонските ракометари опуштени пред средбата со Шпанија!

Денес е денот на средбата помеѓу Македонија и Шпанија а сите љубители на ракометот, сигурно, денот го планираат според терминот на одигрувањето – вечерва во 20:30 часот.
И’ додека секој си размислува како ќе играат нашите јунаци, репрезентацијата која во првиот круг беше најголемо изненадување на првенството, сигурно е дека и ракометарите (колку и да не признаваат) со мислите се токму во тој термин – како ќе биде вечер? Дали ќе играме добро? Ќе биде ли како во групата?
Прашања има многу но се чини нашиот капитен Кире Лазаревски решил да ги разреши со една фотографија на својот профил на Инстаграм.
„Време за кафе“ пишува Кире.

#matchday #coffeetime #mkdnationalteam ☕️🇲🇰❤️⚽️ @ehfcroatia2018 #hummel @filip023 @filip_kuzmanovski @mirkulovski @g.ojleski3


A post shared by Kiril Lazarov (@klazarov77) on


Од фотографијата може да се забележи дека тие се опуштени, насмеани, и расположени за важниот натпревар…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Го смирува ЖЕЛУДНИКОТ, ја обновува СЛУЗОКОЖАТА: На овој начин подгответе ги семките од ЛЕН и прочистете го организмот

Ако имате болки во желудникот, се нервирате, пиете премногу лекови, лененото семе ќе биде вашата …