(ВИДЕО) Германски навивачи честитале со „Излези момче“

Натпреварот, од последното коло на третата група, помеѓу Македонија и Германија го следеа голем број навивачи. Секако, побројна и погласна, а на крајот и посреќна беше македонската фаланга.

Но, колку се’ било во духот на спортот и ферплејот кажува видеото од двајца германски навивачи кои на својот мобилен снимиле една од „навивачките песни“…
Двајца германски навивачи, облечени во дресови на својата репрезентација, спортски ја поздравиле македонската репрезентација, како што забележал Никола Богатинов во своето видео објавено на Фејсбук.Тие ја испеале, колку што умеат „Излези момче“…
Погледнете:Pravi MAKEDONCI

Posted by Nikola Bogatinov on Mittwoch, 17. Januar 2018


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …