(ВИДЕО) Македонските јунаци прославуваат со „Бисер балкански“

По завршувањето на натпреварот во кој Македонија и Германија одиграа нерешено, 25:25 и обезбеденото прво место во групата од Европското првенство во ракомет, атмосферата во соблекувалната е одлична.
На социјалните мрежи се појави видео на кое што може да се види како ракометарите распеани ја очекуваат следната фаза и борбата за пласман во полуфиналето.


Прослава на Македонската ракометна репрезентација

Во живо од соблекувалната на Македонската ракометна репрезентација


Posted by МАКЕДОНИЈА – MACEDONIA on Mittwoch, 17. Januar 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …