(ВИДЕО) Дрскост за атракција против европскиот првак: Цепелинот на Лазаров и Георгиевски

Потегот на Кире Лазаров и Гоце Георгиевски кога на нивен начин со цепелин постигнаа гол само покажа колку нашите момци се сигурни и храбри. Но, и дрски – во натпреварот кој многу им значеше тие си поиграа со противникот.

Aтракција со цепелин во која учестуваа Кире Лазаров и Гоце Георгиевски е најкоментираниот момент на полувремето од мечот на нашите ракометари со германските.


Incredible double play handed by Lazarov | Men's EHF EURO 2018


Kiril Lazarov and Goce Georgievski know how to fly in this championship. An incredible play in Zagreb, last match of group C.#GERMKD 🇩🇪 🇲🇰 Deutscher Handballbund Ракометна Федерација на Македонија – официјална страница

Posted by EHF EURO on Mittwoch, 17. Januar 2018


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

20 ПРАВИЛА НА ВОСПИТУВАЊЕ НА ГОЛЕМИОТ ПЕДАГОГ – МАРИЈА МОНТЕСОРИ: Еве како да го одгледате најдоброто и најспособното дете на светот

Големиот педагог Марија Монтесори знаела како да го воспита најдоброто дете на светот, со само …