(ФОТО) Јавна соба: Во третата седмица од јануари…

Неделни активности во „Public Room“
09.-19.01. // 10:00 – Winter Fun with Jumping Clay
Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава!


facebook event link
Апликација за пријавување.


09.-19.01. // 10:00 – Курс за деца: Design Thinking
На овој курс децата имаат можност да поминат низ 5те различни фази на креирање на една употреблива апликација за мобилен телефон.


facebook event link


16.01. // 18:00 – Coffee with an expert: Connect to new customers
Имаш одличен производ, а не знаеш како до подобро поврзување со корисниците/потрошувачите?


Пријава на angela@publicroom.org.

17.01. // 20:00 – „Само сенка на она што доаѓа” – Самостојна изложба на Тони Попов
„Серијалот слики од „Апстрактна поезија” е чекор надвор од комфорната зона, крик на лузните кои копнеат за исцеление, обид на смртното да ѕирне во вечноста.” – Тони Попов


facebook event link

18.01.-20.01. // 21:00 – Weekend at Public Room
И овој викенд те очекуваме на одлична журка кај нас во Соба…


facebook event link
Резервации на 078 250 554.

21.01. // 10:00 – Social Sunday
Дневна забава за целото семејство!
Безгрижна забава за родители кои сакаат да уживаат во пријатна неделна атмосфера, додека децата посетуваат една или повеќе работилници на кат 1 со професионални ментори по кулинарство, дизајн размислување, моделирање и сл.


facebook event link
Апликација за пријавување.
Резервација на маса на 078 250 554.

Се гледаме во Јавна Соба!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …