(ВИДЕО) За поубави празници: Слушнете ја „Вечниот Бог“ испеана од нашите музички ѕвезди

Можеби никогаш подобро не звучела една од најубавите божиќни песни „Вечниот Бог“, испеана од ѕвездите од македонската музичка естрада и дечињата од „Златно славејче“.
Елена Ристеска, Влатко Лозаноски, Тамара Тодевска, Даниел Кајмакоски, момците од Некст Тајм, Димитар Андоновски и Викторија Лоба направија вистинско ремек дело кое нема да ве остави рамнодушни, особено не сега кога за неколку дена започнуваат божиќните празници.
Инаку видеото за ова видео го изработи „Веста продукција“.
Погледнете и слушнете:


Вечниот Бог – Македонски поп ѕвезди

Погледнете го и споделете го новиот видео спот за песната „Вечниот Бог“ во изведба на македонските поп ѕвезди!Бадниковата манифестација „Бадникови поворки“ на 6-ти Јануари 2018-та ќе се одржува низ улиците на сите градови во Македонија.Големо БЛАГОДАРИМЕ за големото срце на Elena Risteska, Tamara Todevska, Viktorija Loba, Lozano – Vlatko Lozanoski, Daniel Kajmakoski, Dimitar Andonovski Official, Next Time и Zlatno Slavejce !Доживејте вистинска Божиќна радост, која ќе Ве натера да извикате ХРИСТОС СЕ РОДИ!


Posted by Бадникови Поворки on Donnerstag, 28. Dezember 2017

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда …