(ВИДЕО) Македонецот Огнен Здравковски со максимален број гласови во наредниот круг на „Ѕвезди на Гранд“!

Фантастичен почеток!
Огнен Здравковски од Македонија во првиот круг на „Ѕвезди на Гранд“ се претстави со песната „Тајно моја“ од Тоше Проески после која добил три гласа.
Во продолжување ја запеал „Звао сам је Емили“ од Здравко Чолиќ, а потоа ѕидовите продолжиле да паѓаат. На крај имал максимален, седум, број поени премина во наредниот круг.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ГРД СУДИР НА ИНТЕРЕСИ: Норвешкиот научник кој ја откри врската помеѓу вакцината на АстраЗенека згрутчувањата на крвта пет години добивал пари од Фајзер!

Кампањата за вакцинација беше сериозно погодена од веста дека вакцината на АстраЗенека формира згрутчување на …