(ФОТО) Фантастични кадри од Њујорк снимени од воздух: Град на солитери, спорт и паркови

Градот кој од птичја перспектива изгледа уште поубаво и помоќно…
Њујорк е град кој од перспектива на фотографите никогаш не може да здодее и секогаш открива нешто ново. Но, фотографиите снимени од воздух ни даваат уште еден увид во некоај сосема подруга димензија на оваа светска метропола.

Хумза Дис е еден од оние кои Големото јаболко обожува да го фотогарфира од воздух и тоа со дрон, а своите ремек дела ги дели на профилот на Инстаграм. Познати локации кои ретко можете да видите од таа перспектива можете да пронајдете на неговиот генијален Инстаграм профил @humzadeas.

Central Park on a fall evening.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

stay alert new york..

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

west village.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Union sq park

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Adventures with you. > | 👫

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Astoria. 🚇

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Uptown

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Mobbin' Deep.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Pick up game.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Pick & Roll. | #HypeCourts

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Pulse.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Home court advantage.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

meet me on the steps.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

union sq.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

seasons change.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

slow it down.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

sixth ave.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Central Park

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

Stuytown.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

What’s your favorite park in New York City?

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

autumn went by so quickly.

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

stay alert new york..

A post shared by Humza Deas (@humzadeas) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Карфиолот е храна што има ПЕТ супер моќи

Оваа супер храна го заслужува вашето внимание. Ако некогаш сте во дилема што би можеле …