(ФОТО) Во шоуто „Живот на вага“ истопил 77. килограми, освоил девојка и 20.000 евра

На RTL неколку месеци се емитуваше програмата „Живот на вага“ во која кандидати се во куќа каде почнуваат да се хранат правилно и секојдневно да вежбаат со професионални тренери, а се’ со цел да ослабнат, или колку е можно повеќе да загубат одвишни килограми.
ТВ емисиите беа снимани во период од три месеци, а потоа финалистите имаа два месеци сами без стручна помош да ги топат килограмите.
Победник на втората сезона на „Живот на вага“ е 23. годишниот Дариан Црнковиќ кој во шоуто влегол со 177,6 килограми а на финалното мерење имал 100,6 килограми, односно 77. килограми помалку отколку на почетокот.
18. кандидати пред неколку месеци се впуштиле во авантурата на животот – намалување килограми и совладување на сопствените стравови во втората сезона на шоуто „Живот на вага“.
Како одминуваа емисиите така се намалуваше и друштвото на кандидатите во кои некои губеа а некои не, па го напуштаа шоуто.
Интересно е дека Дариан беше повреден па не можеше да вежба, но затоа пешачеше – кругови и кругови околу куќата каде што беа сместени. За една недела цели 168. километри.Со пешачење продолжил и во тие два месеци до финалето, а сега планира да ослабне уште десет и да оди на операција за отстранување на одвишната кожа.
Победникот на годинешното шоу, Дориан Црнковиќ загубил77. килограми или 43,4 отсто од првичната тежиан.
„Знаев дека ќе победам бидејќи со таа цел и влегов во шоуто, но пресреќен сум. Не знам на што ќе ги потрошам парите, но прослава нема да изостане“ рекло младото момче кое шоуто го заврши со 20.000 евра но и нова љубов…
Дориан во шоуто пронашол љубов. Тој и Ивана, бившата цимерка од куќата за симнување килограми се вљубиле, но се зближиле после излегувањето од куќата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …