(ВИДЕО) „Квадрат“:Украсете го домот со оригинални декорации!

Во најновото издание на „Квадрат ќе следите“

-доаѓаат едни од најубавите празници во годината, да ги дочекаме подготвени во декориран и уреден дом.Ние ќе ви дадеме и упатство како сами да изработите неколку празнични декорации

– упатство и како да го разбудите уметникот во себе

– ви ги откриваме основите на колонијалниот стил на уредување на ентериерот

„Квадрат“ во недела, на ТВ Алфа во 11:30 часот

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил. За …