(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски: Од победник во „Икс фактор“ и ТЛЗП до пејач на народно во кафеани

Од видеото не може да се заклучи дека Даниел случајно „залутал“ во кафеана па го грабнал микрофонот…
Откако стана татко, поп-пејачот Даниел Кајмаковски како да стагнира со својата музичка кариера. Иако одамна нема нова песна, тој со пејачите во студио ја сними Божиќната песна пред новогодишните празници. Покрај ова, на социјалните мрежи се појави видео на кое тој пее народни песни во кафеана.
Сепак, победникот на регионалното шоу „Икс фактор“ покажа дека не е проблем да пее во каков било музички стил.
Од видеото не може да се заклучи дека Даниел случајно „залутал“ во кафеана па го грабнал микрофонот…Ќе биде штета ако овој вид настапи ги избрал за издржување на семејството…уште еден голем македонски глас да заврши во кафеана.
Слушнете ја како Даниел ја пее „Зајди, зајди“ меѓу другите песни…

Posted by Стојанче Ангелов on Mittwoch, 13. Dezember 2017

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Шест симптоми дека вашиот ЦРН ДРОБ  е полн со ОТРОВИ!

Обрнете внимание на дискретните показатели за оптоварениот црн дроб. Најголемиот цврст орган во телото е …