Живот претворен во кошмар: Сестра и брат од велешко разделени по раѓање, не знаејќи, се венчале во Сиднеј!

Наместо лагоден и мирен живот, нивното секојдневие се претворило во кошмар…

Марјан и Симона пред триесетина години се родени во велешко, но судбината си поиграла со нив кога биле многу мали. Во немил настан, сообраќајна незгода, нивните родители загинуваат додека се враќале од патување. Двете деца, бебиња, остануваат сами на овој свет, а социјалните служби ги сместуваат во дом за деца без родители, со што по автоматизам завршуваат на листа за посвојување.
За ситуацијата да биде полоша Марјан го посвојуаат во Сиднеј и таму расте со нов идентитет, не знаејќи ништо за своето потекло и минато. При една посета на Македонија ќе се сретне со Симона, родената сестра. Пред се’ ги привлекла крвта, но тие не знаеле. Почнуваат да се забавуваат во летниот период додека тој е во Македонија и набргу одлучуваат да стапат во брак.
Неколку месеци по венчавката на плажа во Сиднеј, мајката на Марјан забележува дека на исто место на грбот и двајцата имаат исти белег. Навидум безначајно но отворило големи мистерии. Реалноста излегла на виделина кога на Симона и требало донор на крв за операција, па Марјан се понудил да помогне. При медицинските анализи и останати процеси се открила мистеријата. Биле направени дополнителни ДНК анализи кои смаите ги побрале бидејќи имале големи совпаѓања.
За двајцата било шок кога анализите им го потврдило сомневањето…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Милка тарт: Чоколадно задоволство готово во момент!

Комбинација на лешници и чоколадо која одзема здив… Состојки: 200 г мелени бисквити 100 г …