(ФОТО) Се’ поради улога: Холивудската дива станала скоро непрепознатлива

На листата на глумци кои поради тешки улоги успеале да отидат чекор понатаму сега им се придружила и 50. годишната Никол Кидман…
После сознанијата за добиената номинација за Златен глобус во категоријата „Најдобри изведби на глумица во мини серија или ТВ филм“ за улогата во хит серијата „Мали лаги“, холивудската дива Никол Кидман се упатила на сетот на снимањето на новиот трилер „Destroyer“.

Во наведениот филм толкува лик на детективка од Лос Ангелес, а за споменатата улога Никол станала скоро непрепознатлива, за што доволно сведочат фотографиите од сетот.
Холивудската дива позната по аристократскиот бел тен и русата долга коса направила сериозна физичка трнсформација која, помеѓу останатото, вклучувала куста костенлива перика и впечатлива шминка која на 50. годишната глумица и додала години.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Шест симптоми дека вашиот ЦРН ДРОБ  е полн со ОТРОВИ!

Обрнете внимание на дискретните показатели за оптоварениот црн дроб. Најголемиот цврст орган во телото е …