Професорката Тројачанец утре ќе биде кремирана во Загреб

Професорката Сњежана Тројачанец, која на 6. ти декември беше пронајдена почината во водите на Вардар, ќе биде кремирана утре (13.12.) во крематориумот на гробиштата Мирогој во Загреб.
Тројачанец исчезна на 5.тти овој месец во раните утрински часови од својот дом во Скопје. По повеќе од 24 часовна потрага по неа, во која се вклучија огромен број граѓани и полициски екипи, Сњежана беше пронајдена почината.
Тројачанец беше професорка на Факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје, член на Катедрата за здравје и благосостојба на животните, како и поранешен претседател на заедницата на Хрватите во Македонијаtroj.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Регистрирани се 27. починати лица: Денес е потврден 1.861 нов позитивeн случај на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 …