(ВИДЕО) Баба Мари има 100 години, води бар и секоја вечер се забавува!

Иако е во длабока старост, изгледа како да има 70. години, а воопшто не води грижа за себе.

Баба Мари всушност води бар и редовно лумпува до раните утрински часови. И’, не се храни здраво.
Мари Луиз Вирт барот го наследила од својот татко кој починал кога таа имала 37 години, па оттогаш таа е газдарица.


Секое утро станува во седум наутро а со своите муштерии секое утро пие по чашка виски, а понекогаш останува будна и до два часот по полноќ.


Сака да танцува и да излегува, оваа дама не води сметка ниту што јаде:
„Да морам да бирам помеѓу мајонез и џем, би избрала, мајонез и немам ниту покачен холестерол“- рекла Мари
Својата тајна за долговечност ниту самата не ја знае и вели:
„Како да знам зошто сум ваква каква што сум? Само Бог може да знае, а Тој не зборува со мене“ рекла Мари.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 18.08.2022: Доколку ве мачат љубовните дилеми, размислете која е вистинската причина за вашата несигурност…

Овен Љубов: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува да …