(ВИДЕО) EucerinHyaluron-Filler + Elasticity нега против стареење на кожата, за поцврст, посвеж и поблескав ефект

Стареењето на кожата е природен процес, а голем дел од него е предизвикан од фактори што не можеме да ги контролираме, како што е нашата генетика. Меѓутоа, постојат и надворешни фактори, на кои може позитивно да се влијае…
Структурата на кожата се менува како старееме: прво се појавуваат фини линии и брчки што со текот на времето се продлабочуваат. Како што кожата продолжува да старее нејзината цврстина, сјајот, а подоцна и нејзината еластичност постепено се намалуваат. Губење на еластичноста, во комбинација со појавата на длабоки брчки е примарна грижа во процесот на стареење на многу жени со зрела кожа.
Стареењето на кожата е природен процес, а голем дел од него е предизвикан од фактори што не можеме да ги контролираме, како што е нашата генетика. Меѓутоа, постојат и надворешни фактори, на кои може позитивно да се влијае. Одредени избори на начин на живот, како што се количеството на сонце на кое ја изложуваме нашата кожа, нашата исхрана, може да го забрзаат стареењето на кожата и да предизвикаат предвремено стареење. Правејќи разумни одлуки и овозможувајќи соодветна нега и заштита на кожата, може да се задржи убавиот и младешки изглед подолго време.
EucerinHyaluron-Filler + Elasticity е нов производ, специјално формулиран за да ги намали длабоките брчки, да ја подобри еластичноста и да ја негува кревката и зрела кожа. Иновативната формула на Еуцерин комбинира висока и ниска молекуларна хијалуронска киселина која видливо ги измазнува длабоките брчки. Арктиин, екстрахиран од растението пиреј докажано го забрзува обновувањето на колаген во клетките на кожата, во комбинација со силимарин – моќен антиоксиданс кој ги заштитува колагенот и еластинот од слободните радикали и ја подобрува циркулацијата на кожата на клеточно ниво. Кожатасечувствувацврста и мазна, а изгледасвежа и негувана.
Колекцијата Eucerin Hyaluron-Filler вклучува три иновативни линии, кои се клинички и дерматолошки и кои докажано обезбедуваат повеќекратни придобивки против стареењето на кожата. Секоја линија има различен примарен фокус (брчки, губење на волуменот и губење на еластичноста) за сигурност дека кожата ја добива потребната грижа во секоја фаза од процесот на стареење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Призор од Солун кој ја враќа надежта за враќање во нормала

Животот во Грција се врати во нормала, покажуваат снимки од ноќниот живот на Солун. Уличниот …