(ФОТО) Била огромна и почнала да пости: Ослабнала 30. килограми и станала „секс бомба“

Само што се вратила од одморот на Тајланд за Аманда Фишер (32) следело многу непријатно изненадување. Имено, гледајќи ги фотографиите од себе пред еден ресторан оваа Австралијанка сфатила дека всушност изгледа – огромно.

Морала веднаш да направи нешто по тоа прашање и почнала да држи некои од најмодерните диети. Изненадување!Изгледала полошо од претходно. Тогаш одлучила да пости.

#flashbackfriday #fbf No I haven't always been fit. When I hit 25 my body and metabolism were like nup not going to work anymore. You've put us through enough shit 😂 At the time I was confused, lost, desperate, ashamed of myself. I tried every dad detox, soup diet, other snake oil BS!!! And just ended up putting on more kgs, and feeling even WORSE!! You know what finally worked…. And it's not magic. Hard work, consistency, correct nutrition and exercise. It's not sexy. It's not fun (some days)… But it works! As you can see from my feed I still have chips, waffles (with gelato 😜) and pizza…. but I have it in a balance that allows me to look and feel good… and maintain my results. 7 years and counting 🙌🏾🙌🏾🙌🏾🙌🏾 And now I'm so blessed to help other ladies transform too. For me it's a lifestyle, not a quick fix. If you want a healthy lifestyle… you can join my free group (link above) ⬆️⬆️ With over 1000 ladies we are one of the most supportive, motivating and inspiring groups on Facebook 🌟🌟. . . #weightlossmotivation #veganweightlossjourney #weightlosstransformation #weightloss #weightwatchers #transformation #veganweightloss #veganweightlossjourney #motivation #weightlosstips #vegan #veganism #veganlife #veganlifestyle #vegansofinstagram #vegansofig #plantbased #plantbasedbabe #plantbaseddiet #HBBBabes

A post shared by Amanda Fisher (@amandaroseofficial) on

Оваа диета подразбира различна исхрана од време на време па поради тоа и се вика – испрекинат пост. Значи, планот на нејзината исхрана се базирал на билките. Госпоѓа Фишер ослабнала скоро 30. килограми и денес има вистинско бикини тело.

За тоа и требале девет месеци.
„Не беше лесно да се држам до правилата, бидејќи не станува збор за драстична исхрана како кај другите другите“ наведува таа.

Current shape at the start of my prep… I had 5 months off tracking calories, macros, and only working out when I felt like it… I travelled to the USA, Mexico, Cuba & the U.K… I enjoyed all the foods, and didn't say no when I really wanted to say yes… I have put years of hard work into my body, building lean muscle and reversing years of crash dieting, detox pills and over eating… I maintained a lean body shape during my travels using intermittent fasting strategies… But now it is time to focus again & my second day of prep has been on point.👌🏽👌🏽 Can't wait to see how far I can take my body in this prep for Arnold's 💪🏽💪🏽 This is MY balance between FUN and FOCUS and there is no right answer, there is only what is RIGHT FOR YOU!! . . . #fitfam #fat #fitness #fitafvegan #fitspo #weightlosstips #weightlossjourney #weightlossmotivation #ifbb #ifbbbikini #ifbbaustralia #npc #vegan #veganism #veganweightloss #vegansofig #veganeats #intermittentfasting #veganbodybuilding

A post shared by Amanda Fisher (@amandaroseofficial) on

За појадок Амадна конзумирала овесна каша, протеински шејкови, жешка вода, бобици и банана. До пладне би изела уште една овошка, додека за ручек имала пченкарен гриз со авокадо, домати, црн пипер и морска сол. За вечера на менито имала грав, леќа или салата.

Why I say HELL NO to keto…. And HELL YES to carbs! I gave keto a shot back in 2015 before all the cool kids were doing it I wanted to road test it for clients to see if it had some merit. As you can see…. the results were diabolical! I went up to 28% body fat in the 4 months I tried it. Ouch!!!! I felt like a fraud, I felt uncomfortable and I felt totally ashamed and embarrassed by my body. Lucky I knew what to do… and within a few months I had got back down to sub 20% again!! And I then went on to do my prep with Crissi for the Arnold's earlier this year! 💕 I get worried when people tell me they are doing #keto Carbs are energy, carbs are Whole Foods. Keto means eating a whole bunch of oil and processed food! Don't fall into the keto trap. It may look glamorous or easy… but I know I'm not alone in how it impacted my body. . . . #weightlossmotivation #veganweightlossjourney #weightloss #highcarb #ketodiet #ketogenic #ketogenicdiet #weightlosstips #vegan #veganism #veganweightloss #veganweightlossjourney #bodytransformation #HBBBabes #amandarose #weightwatchers #weightlosshelp #hclf #hcpb #carbivore #carbsarelife #plantbasedbabe #plantbased #plantbaseddiet

A post shared by Amanda Fisher (@amandaroseofficial) on

Клучно кај оваа диета е дека се јаде само осум часа, а 16. не се јаде, односно се пости.
„Секако, во почетокот бев малку летаргична, бидејќи не бев навикната на нешто такво. Не би ви советувала се’ да исфрлите одеднаш, и кофеин и шеќер и млечни производи, што јас направив. Но, со тек на време станува полесно“ рекла Аманда.

„Откако ја постигнав саканата тежина сакав уште да напредувам“ рекла Аманда кој тогаш ги започнала подготовките за фитнес натпревари.

„Најбитно за вашата диета да биде успешна е да не го прескокнувате појадокот“ советува Аманда која вели дека постот и помогнал да ја оствари животната цел, научила да го почитува распоредот и никогаш повеќе да не се прејадува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …