(ФОТО) Фотографии со најмногу лајкови на Инстаграм: Кој ќе ги наследи Бијонсе, Роналдо и Селена Гомез?

Доколку следниот месец некој не ја симне од врвот, фотографијата на Бијонсе со која ја најави својата бременост на „Инстаграм“ е најлајкуваната фотографија на оваа социјална мрежа.

Фотографијата со голиот труднички стомак на Бијонсе има 11,1 милиони лајка и 546,6 илјади коментари.


We would like to share our love and happiness. We have been blessed two times over. We are incredibly grateful that our family will be growing by two, and we thank you for your well wishes. – The Carters

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on


Втора најлајкувана фотографија е првата фотографија од бебето на Роналдо, Алана Мартина, направена само неколку минути по породувањето на неговата партнерка Георгина Родригез. Оваа фотографија има 11 милиони лајка.Но, повеќе од 5 милиони надмина и неговата последн фотка со ќерката Ева…


A Alana Martina acaba de nascer! Tanto a Geo como a Alana estão muito bem! Estamos todos muito felizes! ❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Трета на листата е Селена со 10,3 милиони лајка. На фотографијата Селена и нејзината другарка Франција Раиза се во болница веднаш по трансплантацијата на бубрегот на Селена.

I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting my new music, which I was extremely proud of. So I found out I needed to get a kidney transplant due to my Lupus and was recovering. It was what I needed to do for my overall health. I honestly look forward to sharing with you, soon my journey through these past several months as I have always wanted to do with you. Until then I want to publicly thank my family and incredible team of doctors for everything they have done for me prior to and post-surgery. And finally, there aren’t words to describe how I can possibly thank my beautiful friend Francia Raisa. She gave me the ultimate gift and sacrifice by donating her kidney to me. I am incredibly blessed. I love you so much sis. Lupus continues to be very misunderstood but progress is being made. For more information regarding Lupus please go to the Lupus Research Alliance website: www.lupusresearch.org/ -by grace through faith

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот …