(ВИДЕО+ФОТО) Едина Муса: Женски атлета со тело кое е резултат на многу труд!

Некогаш важеше за една од најдобрите кошаркарки во Македонија. Најдобрата и најубавата. Со ангелско лице и шарм и убавина која зрачи од неа.

Не помина долго кога „ангелот од кошаркарскиот терен“ реши да ја покаже сета своја снага… И тоа буквално! Па јавноста речиси се шокираше кога „убавицата се претвори во ѕвер“… во женско тело!


🙈🙈🙈

A post shared by edina musa (@edina_musa) on


Gotta love the burn 🔥🔥🔥#backworkout @fitnessandspaparkskopje


A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Late night back workout 💪🏻💪🏻💪🏻 My afterwork party @fitnessandspaparkskopje 😊😊😊

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Некои работи се дефинитивно дадени од Бога… ! Ама верувајте дека она што може да се види со голо око е факт и непобитен доказ дека таа има се: И на себе и во себе… И убавина и талент!

Train like a beast, look like a beauty 😊👊🏻💪🏻

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Не попусто беше една од најдобрите македонски кошаркарки, за преку ноќ таблата, обрачот и баскетот да ги замени со теретаната и билдерските справи, па убавата кошаркарка да стане бодибилдерка!

Daily therapy👊🏻

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Женски атлета со тело кое е резултат на многу труд! Складно, а мускулесто, згодна, набилдана, а сепак, пожелна, привлечна, секси…

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Едина Муса тргна по трнливиот пат кон славата, кој бара многу одрекување, тренинг, напор… Па не се станува туку така светски атлета… Видливиот склад на убавина и мускулеста маса придонесе таа да стаса и до првите титули, медали, подиуми, пиедестали.

#blessed🙏

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Atleta na Makedonija 2017 🥇🥇🥇

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Убавата Едина секојдневно смело го билда своето тело, па постира фотографии и видеа и самата од напорните вежби во теретаната.

👊🏻👊🏻👊🏻

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

All that matters is how YOU see yourself👊🏻👊🏻👊🏻

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Earnerd👊🏻 #fitnessmotivation #fitness #back #musclesaresexy

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Приказната за тоа како Кијану Ривс воодушевил една баба ги топи срцата: „Јави и се…“

Покрај тоа што е холивудска легенда, Кијану Ривс е познат и како кул дечко, а …