(ВИДЕО+ФОТО) Брутално насилство и секс: Сцените од нова серија ги поместуваат сите граници

Глумицата Мишел Докери, најпозната по улогата на Лејди Мери Кроули во серијата „Downton Abbey“, се појавила во мрачните кадрови на новата драма „Godless“ на Нетфликс
Мишел Докери (34) во сцена на секс во серијата „Godless“ се соблекла и ги покажала градите, но и во сцените на брутално сексуално злоставување поради кое нејзиниот лик е трауматизиран.
Во новата серија на Нетфликс ја глуми вдовицата Алис Флечер која живее во град кој го водат жени. Иако серијата излегла на 22. ноември, веќе кренала прашина поради експлицитните кадрови на насилство и секс.
Во еден од, се чини најмрачните моменти, напаѓачите ја избоделе Мишел и и’ го расекле корсетот, но и кожата. Голата протагонистка вреска од болки додека групата мажи ја напаѓа.
Мишел во серијата „Downton Abbey“ глумела жена која останала без сопруг.
Глумицата во стварниот живот е вдовица. Свршеникот на Мишел пред две години умрел од рак.
„Никогаш никому не сум му била толку посветена како нему. Да, бевме свршени, но и венчани во срцата. Се сметам за вдовица“ рекла Фокери неодамна.
Глумицата била свршена со Ирецот, Џон Динен, една година пред да умре во својата 35. година.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …