(ФОТО) Убава приказна – Сега е нов човек: Ниту родената мајка не можела да го препознае

Нонпајит Монлин (22) имал деформирана челуст поради што не можел нормално да ја жвака храната. Тој на работа секогаш јадел сам, а не во друштво на колегите…
Мајката на момчето од Тајланд се расплакала од среќа кога првпат го видела после чудесната трнсформација, пишува Daily Mail.
Нонпајит Монлин (22) имал деформирана челуст поради што не можел нормално да ја жвака храната. Тој на работа секогаш јадел сам, а не во друштво на колегите што дополнително го депримирало и му ја намалувало самодовербата.Откако „отишол под нож“ во ТВ шоуто „Let Me In Thailand” момчето станало нов човек. Ниту родената мајка првите неколку минути не можела да го препознае.
„Мамо, ме препознаваш ли? Погледни ме“ и рекло момчето.
„Дали си то навистина ти“ прашала расплаканата жена која не очекувала таква радикална промена.
Монлин бил на операција на челуста и челото, подигнување на очните капаци, му вбризгале ботокс и со козметички третмани му ги отстраниле флеките од лицето.
„Луѓето велат дека сум друга личност. Се чувствувам многу подобро. Ми годи друштвото кое порано поради моето лице не ме прифаќаше. Сега конечно имам пријатели“ рекол пресреќниот Нонпајит Монлин.
Неговата девојка, трансродна жена која се нарекува Тоб (26) вели дека не се плаши дека ќе ја напушти.
„Кон него се однесувам зштитнички, но не се плашам. Од самиот почеток си веруваме еден на друг“ рекла таа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Македонската спикерка по втор пат стана баба, да беше жив и нашиот актер ќе станеше дедо – името на внуката по денешниот православен празник!

Гордана Ѓорчева, спикерка во МТВ, денес по втор пат стана баба.Таа радосната вест ја сподели …