Сварете ги овие состојки и истопете ги маснотиите од телото!

Многумина сакаат да ослабнат а не знаат дека клучот е во правилната исхрана и вежбањето, а не во изгладнувањето.
Со изгладнувањето и прескокнувањето оброци само добивате спротивен ефект,а со тоа го зголемувате ризикот од настанување дијабетес.
Комбинацијата на цимет и мед е многу здрава. Помогнува и при артритис, кардиовскуларни заболувања (ги чистат маснотиите од вените), можете да ги втриете на болните места, а можете да го јадете и’ како превенција на многу болести. Сепак, оваа комбинација е одлична и’ за губење килограми.
Состојки:
1 лажичка цимет
2 лажици мед
250 мл вода
Подготовка:циметот ставете го во вода што врие, а потоа тргнете на страна да се излади. Медот додајте го дури кога течноста ќе се излади за да не се загубат хранливите и лековити состојки.
Половина од ова количество треба да се испие наутро, на празен желудник и навечер пред спиење.
За само седум дена ќе забележите позитивни резултати.
Не заборавајте на физичка активност и здрава исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот водител ослабел 30 килограми и ги загрижил своите обожаватели

СИМОН Кауел неодамна ослабе 30 килограми и некои обожаватели изразија загриженост за неговото здравје. Според …