(ВИДЕО) Аки Ракимовски на гледачите на ХРТ им „се претставил“ со македонски народни песни

Можеби, многу тв гледачи, кога виделе дека во емисијата на ХРТ „А страна“ ќе гостува Аки Рахимовски, очекувале некои хитови од „Парни ваљак“, но нашиот Аки изненадил…
Легендарниот пејачки фронтмен на групата „Парни ваљак“, Аки Ракимовски, учествувал во новата забавно музичка емисија „А страна“ на ХРТ, а она што ја изненадило публиката беше неговата изведба на неколку македонски народни песни.
“Зошто си ме мајко родила”, “Битола мој роден крај” и “Како што е таа чаша” одамна не биле така добро испеани, беа дел од изведбата на Аки во новото забавно шоу на првата програма на Хрватската радио телевизија.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Град Скопје по повод 3. декември, Меѓународниот ден на лицата со попреченост, обезбеди електромоторни погони како додатоци кои денес се доделија на лица корисници на инвалидски колички

3-ти Декември Меѓународниот ден на лицата со попреченост, денеска го одбележавме со Здружението на лица …