(ФОТО) Скопје доби ново езеро!

Дождовите во Македонија им направија многу проблеми на граѓаните, но, добро е и кога ќе се види некој позитивен коментар.
Билјана Младеновска на својот профил на Фејсбук споделила фотографии од градбата во близина на еден скопски трговски центар…
Според ископаните темели веројатно „ќе никне“ уште некоја висока грдосија, а во меѓувреме дождот од ископаното направи езеро…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска е спомен на Светата маченичка Харитина: Христијанка која заблудените ги водеше кон саканиот Христос!

Според вечниот православен календарот на МПЦ денеска е Светата маченичка Харитина Во детството како сираче …