Отстранува најголема маснотија: Исчистете ја рерната со само 3. состојки

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна.
Потребно ви е:
– сода бикарбона
– вода
– оцет
Подготовка: измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. Остатокот од смесата ставете го во огноотпорен сад и ставете на шпоретот.
Рерната вклучете ја на 120. степени и оставете да работи околу 30. минути. Потоа, кога рерната ќе се излади, земете сунѓер и крпа и со лесни движења исчистете ја рерната.
Резултатот ќе ве изненади. Позитивно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …