(ВИДЕО) Сопругот на Тајчи ја загубил битката: „Повеќе не чувствуваш голема болка, сега си навистина слободен!“

Метју Камерон, сопругот на легендарната Тајчи, ја загубил битката со свирепата болест.
Метју се борел со непушачки карцином на плуќата, а починал во 47. година.
Тајчи по тој повод се огласила на социјалната мрежа Фејсбук:
„Повеќе не си во болки. Повеќе не си врзан за човечките ограничувања. Сега си навистина слободен. Ќе собереме сила и радост и се’ што тој е и што ни даде. Данте го направи ова видео и го нарече ’Татко’“ стои во објавата на легендарната пејачка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДО ВО ГАЗА: Петмесечно палестинско момче извлечено ЖИВО под урнатините на трикатница – неговото семејство настрадало во израелскиот напад

Петмесечно дете било спасено од урнатините на зградата погодена од израелски ракети во бегалски камп …